joomla 1.6

Moderni centrinio šildymo sistema

 

Akmens anglimi kurenami katilai paprastai yra susiję su varginančią eksploataciją,

švaros palaikimų  ir varginančių didelio anglies kiekio saugojimu.

Nuo tam tikro laiko situacija  gerokai pasikeitė.

  

Kodėl vėl verta atkreipti dėmesį į anglies katilus?

 

Kieto kuro katilų gamyba per pastaruosius metus sparčiai augo. Šiame procese taip pat dalyvavo  ir PER-EKO bendrovė.
Be modelių, su klasikiniu degimo sprendimu, siūlome labai efektyvius KSW serijos katilus, įrengtais automatinėmis sistemomis ir elektroniniais valdikliais.
KSR katilai turi „ekologinės saugos ženklo“ sertifikatus, o taip pat energijos ir emisijos tyrimų pasą,  išduotą per ICHPW Zabrze.

 

Dujinių ir aliejinių katilų alternatyva

Šildymo išlaidos dujomis arba skystuoju kuru pastaraisiais metais gerokai išaugo dėl kuro kainų augimo. Vartotojas nuolat yra priklausomas nuo  šiuo kuro pasiūlos. Sprendimas būtų katilo naudojimas, kuris su panašiu naudojimo komforto lygiu, naudoja pigesnį kurą. Katilai su retortiniais degikliais KSR yra skirti kūrenti „Eko-žirneliais“,  akmens anglim, kuris yra 5-25 mm grūdelių dydžio.

 

Efektyvumas

 Didžiausias klasikinių akmens anglimi kūrenamų katilų naudojimo trūkumas, tai būtinas katilo kameros valymas po kiekvieno kūrenimo ir varginantis pakartotinis kūrenimas ne rečiau nei 5-10 val ciklu. Ši problema išspresta KSR serijos katiluose. Čia degimo procesas vyksta tik ant retortinio degiklio, į kurį kuras pristatomas atitinkamomis porcijomis pagal valdiklio nustatymus.

Deginimas vyksta apie 1100-1200 °C temperatūroje, generuojamas nedidelis kiekis dūmų bei pelenų. Tai suteikia galimybę efektyviai naudoti kurą, kuro papildymas vyksta kartą  4-5 dienas  žiemą, tačiau vasarą veikiant centralinei šildymo sistemai vieno kuro krepšelio pakanka maždaug 10-14 dienoms.

Periodiškai turėtų būti pašalinami pelenai, kurie patenka į specialų stalčių žemiau degimo kameros. Naudojant optimalius katilo parametrų nustatymus ir aukščiausios rūšies „eko-žirnelius“ pelenai iš katilo pašalinami kas 3-4 dienas. Stalčius turi patogias rankenas, todėl pelenus galima išmesti tiesiogiai iš stalčiaus.

Taupymas

 Labai svarbi KSR katilo dalis tai jo valdiklis, arba įrenginys, kuriuo dėka mes galime reguliuoti katilo darbo parametrus. Valdiklio valdymas yra palyginti paprastas. Šildymo sezono metu, reikia nustatyti paramertus, tokius kaip anglies padavimo laikas, prapūtimo laikas ar prastovų laikas. Teisingas parametrų nustatymas leidžia sudeginti tiek kuro, kiek to reikia siekiant išlaikyti norimą temperatūrą.

Tai suteiks mums galimybę gauti mažas kuro sąnaudas. Valdiklis atlieka nuolatinius vandens temperatūros matavimus ir  kontroliuoja ventiliatoriaus ir kuro tiekimo darbą. Jis taip pat turi galimybę dirbti su kitais prietaisais, pavyzdžiui, kambario termostatu arba cenralines šildymo sistemos  siurbliu. Intervencijos valdiklio nustatymų poreikis gali atsirasti perkant „eko-žirnelius“ iš kito šaltinio nei kada nors anksčiau.

 „Eko-žirneliai“ gali žymiai skirtis savo parametrais, nepaisant gamintojo deklaracijos apie šio kuro rūšies standartų laikymasį. Pats saugojimas yra ne toks varginantis kaip klasikinės anglies, nes „eko-žirneliai“ yra teikiami pakuotėse 20-25 kg , kurių turinys gali būti įpylamas tiesiai į rezervuarą. Svarbu, kad anglis nebūtų dregna/šlapia, nes tai turi įtakos katilo efektyvumo sumažėjimui.

  

Patikimumas

 Įdomus KSR katilų sprendimas yra jų pritaikymas dirbti tiektuvo gedimo atveju arba ilgo elektros energijos tiekimo nutraukimo.
PER-EKO  katiluose galima instaliuoti  avarines groteles, kurie montuojami virš retortinių degikliu be retortinės sistemos išardymo būtinybės.
Tai leidžia skūbų medienos ir kitų kuro rųšių deginimą. Abiem atvejais deginimo procesas valdomas rankiniu būdu.
   

Investicija, kuri atsipirks

 Šie katilai tikrai nėra pigiausi įrenginiai, tačiau atsiperka labai žemomis eksploatavimo išlaidomis ir naudojimo paprastumu. Naudojami naujai pastatytuose pastatuose ir kaip alternatyvus šilumos šaltinis šildymui dujomis.

Investicijos į katilą KSR su retortinię kamerą  grąžinamos jau po 3-4 šildymo sezonų jeigu turite dujinį arba aliejinį katilą. Vartotojams  turintiems klasikinį anglies katilą investicijos į KSR katilą leis išlaikyti degalų išlaidas panašių lygių, tačiau užtikrins gerokai didesnį naudojimo komfortą. 

KSR katilai pagaminti iš plieno markės P265GH (plienas naudojamas esant slėgiui darbui aukštesnėse temperaturose) degimo kamerai 5 mm storio ir 4 mm išoriniam švarkui, plokštės yra gaminamos iš cinkuoto plieno, dažyto milteliniu būdu.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Paspaudę mygtuką ''Sutinku'' arba naršydami toliau patvirtinate savo sutikimą su slapukų naudojimų. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti, pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami slapukus.

Sutinku